بهترین دستگاه های جوانسازی پوست کدامند

بهترین دستگاه های جوانسازی پوست کدامند

توسط

پیری زودرس پوست یکی از مسائلی است که امروزه بسیاری از افراد دچار آن می گردند. البته همانگونه می دانید با افزایش سن چین و چروک بر روی پوست بدلیل کند شدن کلاژن سازی در پوست رخ می دهد. یکی از اولین جاهای پوست که چین و چروک در آن نمایان می گردد اطراف و دور چشم می باشد، در این نواحی بدلیل نازک بودن و لطیف بودن پوست این عارضه بیشتر و سریع تر رخ خواهد داد. را ه های مختلفی برای جلوگیری از این عارضه وجود دارد که بسیاری از آنها خانگی هستند. بکار بردن روش های خانگی معمولا تاثیرات کمی در بهبود این عارضه دارند و استفاده از شیوه های کلینیکی معمولا دارای نتیجه بخشی بهتری هستند. البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشت استفاده از روش های کلینیکی مناسب است که این کار با مشورت با پزشک می بایست صورت گیرد. زیرا روش ها و دستگاه های مختلفی برای اینکار وجود دارد، ولی این مسئله که کدام روش برای شما مناسب است کاملا وابسته به نوع و جنس پوست شما متفاوت خواهد بود. برای همین از استفاده از این روش های کلینیکی بصورت خودسرانه جدا پرهیز نماییدو برای داشتن بهترین نتیجه قبل از انجام حتما بت پزشک مشورت نمایید.

روش های کلینیکی شامل استفاده از دستگاه های لیزر، تزریق ژل و استفاده از امواج رادیویی جهت اینکار می باشد. با استفاده از این شیوه ها بافت های پوست ترمیم شده و منجر به جوانسازی پوست خواهد گردید. در اینجا به طور مختصر برخی دستگاه های جوانسازی را معرفی خواهیم نمود.

دستگاه هایفوتراپی یکی از دستگاه هایی است که برای جوانسازی مورد استفده قرار می گیرد. در این دستگاه با استفاده از امواج رادیویی مانند سونوگرافی ولی بطور متمرکزتر به ساخت کلاژن توسط پوست کمک خواهد شد. این روش غیر تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی ندارد و بصورت سرپایی انجام خواهد گرفت. شیوه دیگر استفاده از دستگاه CO2 فرکشنال می باشد، که همانگونه که مشخص است از دی اکسید کربن استفاده می نماید و به کمک لیزر با تابش پرتو به بافت پوست منجر به از بین رفتن چین و چروک در خطوط پوست می گردد. این دستگاه تمام لک هایی را که بدلیل تابش نور خورشید بر روی پوست به جا مانده است را نیز از بین خواهد برد. استفاده از دستگاه RF‌ فرکشنال نیز با استفاده از امواج رادیویی و نفوذ به پوست و تحریک آن و در نهایت تولید کلاژن خواهد بود. این روش یک شیوه غیر تهاجمی است که یکی از دستگاه های مناسب برای اینکار می باشد.

منبع و ماخذ : alexandritelaser-diodelaser.com

شاید شما دوست داشته باشید

درج دیدگاه