بهترین روش های درمان افت فشار خون کدامند

بهترین روش های درمان افت فشار خون کدامند

توسط

در حالی که اغلب از فشار خون بالا به عنوان یک وضعیت خطرناک پزشکی یاد می شود، اما افت فشار خون یا همان فشار خون پایین نیز می تواند منجر به عواقب شدید و حتی تهدید کننده زندگی گردد. فشار خون پایین، بعنوان افت فشار خون هم شناخته می شود ، این برای تعریف یک کاهش ناگهانی جریان خون به اندام های بدن است، که باعث بروز علائم شوک می شود. برای هر کسی اتفاق افتاده و مرتباً اتفاق می افتد که هنگام بلند شدن از پشت میز یا رختخواب ناگهان احساس سرگیجه کرده و مجبور می شوید دست خود را به جایی بگیرید که نیفتید. در بعضی از موارد نقطه های سیاهی را روبروی خود می بینید و در نهایت باید خود را محکم گرفته یا به جایی تکیه دهید تا سرگیجه به اتمام برسد و البته این اتفاق نیز در عرض چند ثانیه رخ می دهد. کارشناسان برای این حالت ناخوشایند یک اسم خاص انتخاب کرده اند: پایین آمدن فشار خون اولیه هنگام بلند شدن. اگر شما نیز این حالت را تجربه می کنید و البته کارشناسان نیز تایید کرده اند که اکثر افراد به طور روتین به این عارضه دچار می شوند، باید بدانید که پایین آمدن فشار خون در هنگام ایستادن کاملاً طبیعی و بی ضرر است. سبکی سر و سرگیجه، غش، عدم تمرکز، تهوع، خستگی، تنبلی و تپش قلب برخی از عوارض افت فشار خون است. البته باید گفت که قبل از هر اقدامی بهتر است با پزشک متخصص مشورت نمایید.

در اینجا به بیان برخی از بهترین روش های درمان افت فشار خون خواهیم پرداخت :

خوردن وعده های غذایی کوچک و منظم : خوردن وعده های غذایی بزرگ و سنگین می تواند منجر به افت ناگهانی فشار خون تحت عنوان افت فشار خون وضعیتی شود. بهترین راه برای جلوگیری از بروز این حالت، انتخاب وعده های غذایی کوچکتر و کم کربوهیدرات در طول روز و اضافه کردن میان وعده های غذایی به ساعات روز است.

روغن رزماری : شما به ۶ قطره رزماری، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا نارگیل نیاز دارید ؛ روغن ها را با هم مخلوط کنیدو تمام بدن خود را با آن ماساژ دهید هم چنین می توانید، روغن رزماری را به وان حمام خود اضافه کنید و در آن غوطه ور شوید ، شما باید یکبار در روز این کار را انجام دهید.

نمک : به دلیل اینکه نمک فشار خون را بالا می برد، متخصصان معمولا محدود سازی نمک را در رژیم غذایی توصیه می کنند. گاهی این افزایش در فشار خون، بسیار شدید است. این مورد در افراد مبتلا به فشار خون پایین می تواند موردی مناسب باشد. البته، از آنجایی که میزان بیش از حد سدیم مخصوصا در افراد مسن می تواند به نارسایی قلبی منجر شود، قبل از افزایش میزان مصرف نمک در میان گذاشتن این تصمیم با پزشک ضروری است.

نوشیدن آب : مصرف آب بیشتر می‌تواند باعث افزایش حجم خون شود که می‌تواند یکی از علل بالقوه فشار خون پایین باشد. همچنین می‌توانید از کمبود آب جلوگیری کنید و بسیاری از مشکلات دیگر از جمله سر درد ناشی از کم آبی که شرح آن برای شما داده شد.

چای دارچین : مقداری چای دارچین میل کنید تا به سرعت تاثیر آن را در بالا بردن فشار خونتان مشاهده کنید؛ برای این کار با توجه به اینکه تهیه دمنوش از چوب دارچین مقداری زمانبر است و در لحظه اورژانس ممکن است تهیه دم نوش از چوب دارچین موجب صرف زمان شود، توصیه می‌شود از پودر دارچین استفاده کنید و مقداری از پودر آن را داخل آب جوش ریخته، بعد از چند دقیقه که دم کشید با عسل شیرین و میل کنید.

شیرین بیان : شما نیاز به یک قاشق جای خوری شیرین بیان، یک فنجان آب و مقدلری عسل دارید. شیرین بیان را به آب اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه جوش بیاورید و اجازه دهید تا کمی سرد شود، سپس کمی عسل اضافع کنید و مصرف کنید شما می توانید در طول روز ، ۲تا ۴ بار از آن استفاده کنید.

پرهیز از نوشیدن الکل : الکل می تواند فشار خون را پایین بیاورد، بنابراین افراد مبتلا به فشار خون پایین باید از مصرف بیش ار حد الکل اجتناب کنند.

کشمش : کشمش یک روش طبیعی عالی برای درمان فشار خون پایین است. ۳۰ الی ۴۰ عدد کشمش را در فنجان آب به مدت یک‌شب بگذارید خیس بکشد. هنگام صبح آن‌ها را با معده خالی بخورید، همچنین می‌توانید آب کشمش خیس کشیده را بخورید. این روش درمان را برای چند هفته یا یک ماه دنبال کنید.

آب لیمو : آب لیمو را زمانی برای درمان فشار خون پایین استفاده کنید که ناشی از کم آبی باشد. این ترکیب باعث خواهد شد تا کبد شما بهتر کار کند و به هضم شما هم کمک کند و به ارگان‌های حیاتی بدن هم در مورد کم آبی کمک کند. آب لیمو را هر روز، همراه با مقداری نمک و شکر  مصرف کنید تا نشانه‌ها برطرف شود.

منبع و ماخذ : alexandritelaser-diodelaser.com

شاید شما دوست داشته باشید

درج دیدگاه