بهترین روش های شاداب نگه داشتن پوست چیست

بهترین روش های شاداب نگه داشتن پوست چیست

توسط

داشتن یک پوست صاف و شاداب یکی از دغدغه های هر شخصی می باشد. البته این مسئله فقط به سن و سال بستگی ندارد بلکه استفاده از روش هایی در نگهداری از پوست بسیار در این مسئله مهم و حائز اهمیت است. روش های مختلفی برای شاداب و جوان نگاه داشتن پوست وجود دارد که به بیان برخی از این روش ها خواهیم پرداخت.

یکی از بهترین راه ها ورزش کردن است. عدم انجام حرکات ورزشی باعث افتادگی پوست می شود. مسئله مهم دیگر قرار گرفتن در برابر نور خورشید است. در تابستان که خورشید بسیار شدیدتر می تابد، می تواند آسیب جدی به پوست وارد کند که با استفاده از کرم ضدآفتاب مناسب می توان جلوی این کار را گرفت. استفاده از ماسک گوجه فرنگی می تواند برای پوست بسیار مفید باشد. البته استفاده غلط از این ماسک می تواند آسیب رسان باشد و بهترین کار استفاده از عصاره گوجه فرنگی به جای خود آن است. عدم استفاده از دخانیات، استفاده از سیگار بسیار برای شادابی و جوان ماندن پوست مضر است.

همچنین استفاده از یک رژیم غذایی سالم، نوشیدن آب به مقدارکافی، استفاده از سبزیجات در وعده های غذایی، عدم داشتن استرس، مرطوب نگاه داشتن پوست، داشتن خواب کافی، استفاده صحیح از لوازم آرایشی و عدم استفاده زیاد از این گونه لوازم، استفاده از ویتامین A و C همگی در داشتن یک پوست سالم و جوان و شاداب بسیار موثر می باشند.

منبع و ماخذ : alexandritelaser-diodelaser.com

شاید شما دوست داشته باشید

درج دیدگاه