بهترین شیوه ها برای افزایش خلاقیت درکودکان چیست

بهترین شیوه ها برای افزایش خلاقیت درکودکان چیست

توسط

پرورش خلاقیت در کودکان موجب می شود تا آن ها بتوانند با مسائل و مشکلات و چالش ها به روش های مختلفی روبرو شوند.کودکان خلاق در سنین بالاتر و بزرگسالی تبدیلی به افرادی می گردند که متکی به نفس خود می باشند و توانایی مقابله با مشکلات و حل آن ها را می آموزند. باید به این نکته توجه داشت که استعداد تنها بخش کوچکی از خلاقیت است و آموزش، نظم بخشی و پرورش تاثیر بسزایی در خلاقیت افراد دارد.

برخی از راه ها و روش ها برای پرورش خلاقیت درکودکان وجود دارد که به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت از جمله این روش ها موسیقی است. موسیقی بدلیل اینکه با روح افراد ارتباط دارد، به همان اندازه نیز در پرورش روحیه خلاقانه در فرد نیز موثر است. راه دیگر این است که به عقاید جدید در کودکان احترام بگذاریم و به گفته ها و به نظرات آن ها اهمیت دهیم. به کودکان یاد بدهیم که همواره از یک نوع و یک مارک خاص خوراکی استفاده نکنند و آن ها تشویق کنیم تا در خرید خوراکی ها و پوشاک مدل های مختلف را بررسی و امتحان کنند. همچنین ایجاد فضای مناسب برای بازی و مطالعه نیز در پرورش خلاقیت کودک نقش مثبتی خواهد داشت.

عوامل موثر دیگر در این رابطه انجام فعالیت هایی مانند طبیعت گردی، آشپزی، ایجاد فرصت برای ابراز افکار، انجام بازی های فکری، انجام برخی فعالیت های هیجان انگیز زیرنظر والدین و انجام اینگونه فعالیت هایی است که به آزادی و حس تصمیم گیری کودک کمک می کند.

منبع و ماخذ : alexandritelaser-diodelaser.com

شاید شما دوست داشته باشید

درج دیدگاه