شیوه های مقابله با ترس از تاریکی چیست

شیوه های مقابله با ترس از تاریکی چیست

توسط

ترس از تاریکی مسئله ای است که نه تنها در کودکان بلکه در بزرگسالان هم می تواند وجود داشته باشد. بگونه ای که این مسئله هر فردی را با توجه به شرایط پیش آمده در زندگی و مسائل و مشکلات روزانه او می تواند درگیر نماید. این ترس گاهی اوقات بدلیل استرس های  زندگی و گاهی اوقات بدلیل توهم های ذهنی می تواند در افراد بوجود آید. البته کاملا واضح است که این مشکل مطمئنا می تواند با استفاده از روش های مناسب و مراجعه به موقع به روانشناس و یا روان پزشک برطرف گردد.

روش های مختلفی برای رهایی از این مشکل وجود دارد که به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت. از جمله راه های برطرف کردن این مشکل تغییر نگرش فرد نسبت به این مشکل و همچنین پذیرفتن و بیان ترس، مراجعه به موقع به روان پزشک، ایجاد برخی از مشغله های فکری مانند انجام بازی های فکری و حتی گاهی اوقات تنهایی خوابیدن در تاریکی می تواند به مقابله با این ترس کمک بسزایی به افراد نماید.

البته در خصوص کودکان باید گفت والدین نقش بسزایی در این مشکل دارند و نوع رفتار و برخورد آن ها می تواند به روند بهبودی و یا متاسفانه به تشدید شدن این مسئله در کودک منجر گردد زیرا با برخورد غلط والدین ممکن است کودکان به پنهان کردن این مشکل خود روی بیاورند که در این صورت نه تنها به حل این مسئله کمکی نخواهد شد بلکه ممکن است مشکلات فکری و رفتاری دیگری علاوه بر این مسئله برای کودک ایجاد گردد. بهترین راه برای حل این مشکل مراجعه و مشاور به موقع با روانشناس و روان پزشک می باشد.

منبع و ماخذ : alexandritelaser-diodelaser.com

شاید شما دوست داشته باشید

درج دیدگاه